» Evenimente

31.05.2013

Expozitia de desen si pictura LUMEA VAZUTA DE COPII

 

Cu ocazia Zilei de 1 iunie 2013, şcoala noastră organizează în parteneriat cu Filarmonica „Oltenia" Craiova expoziţia de desen şi pictură cu tema „Lumea văzută de copii".

Expun elevii:

Sandu Călin (clasa I A) - Frumoasa

Dumitru Rareş (clasa I A) - Visul verii 

Moşoiu Dragoş (clasa I A) - Zâmbetul verii

Negoiţă Diana (clasa a II-a A) - Fraţii

Roman Cosmina (clasa a II-a B) - Lumea  culorilor

Şoavă Roberta (clasa a II-a B) - Plimbarea  soarelui

Brabete Diana (clasa a II-a B) - Lumea bucuriei

Geamănu Cosmina (clasa a II-a B) - Lumea mea e 3D

Coman Eliza Ştefania (clasa a II-a B) - Rochia primăverii

Ciocoiaş Andra (clasa a II-a B) - Lumea mea

Petcu Andreea (clasa a II-a B) - Ţara Curcubeu

Teişanu Mihai (clasa a III-a A) - La drum

Nicolae Lara Maria (clasa a III-a B) - Oraşul meu

Cocoşilă Bianca Maria (clasa a III-a C) - Hora copiilor de pretutindeni

Efrem Anca, Voinea Mihaela (clasa a III-a C) - Hora copilăriei

Marcu Maria (clasa a III-a C) - Hora prieteniei

Vasile Theodor (clasa a III-a C) - Lumea mea

Ică Bogdan Cristian (clasa a IV-a B) - Campionii

Cristiana Andreea Foamete (clasa a IV-a B) - Ne jucăm

Sandra Nicolae (clasa a V-a A) - Avem aceleaşi drepturi

Cîrlogănescu Andrei (clasa a V-a A) - Baschetul e pentru toţi!

Stănculeasa Adrian (clasa a V-a A) - Toate sunt importante

Grecu Andra Marina (clasa a V-a A) - Culori

Chirea Daria (clasa a V-a B) - Casa din copac

Ţacu Alexandru (clasa a V-a C) - Flori şi fluturi

Mihai Goga (clasa a V-a C) - Robotul

Prică Bianca, Afronie Roxana (clasa a VI-a A) - Vara

Cotea Răzvan (clasa a VI-a B) - Ţara mea de vis

Corneţeanu Ştefan (clasa a VI-a C) - Carnaval

Rădulescu Paul (clasa a VI-a C) - Lumea muzicii

Zamfirescu Cornelia Andreea (clasa a VI-a D) - Lumea Apelor

Gavrilă Anca (clasa a VII-a B) - Spre toamnă

Stan Oana (clasa a VII-a C) - Bogăţia toamnei

Tudor Sabina (clasa a VII-a C) - Cum văd eu lumea

Stan Bianca (clasa a VIII-a B) - Bucurie

Craioveanu Vlad (clasa a VIII-a C) - Simbol


Îndrumători:

-învăţământ primar:

Eugenia Petcu, Elena Cărăvan, Daniela Dafina, Mariana Grigorie, Nuţa Enea, Georgeta Negoescu, Daniela Dihoru;

-gimnaziu:prof.Cojocaru Liliana                                                                        

 

Muţumim în mod special doamnei Mihaela Nedelcu - şef  al Biroului Organizare Spectacole al Filarmonicii „Oltenia",  pentru tot sprijinul acordat.

 


Galerie foto


Linkuri utile